Masz pytania ? 71 306 70 43
Masz pytania?

Digitalizacja „od ręki” z Comarch ERP XL cz. 1

Opublikowano: 11.12.2019 | Kategorie: ERP

Digitalizacja w przedsiębiorstwie to zmiana w sposobie działalności polegająca na włączeniu technologii cyfrowych w całokształt procesów zachodzących w firmie. W zasadzie, to nic nowego, bo przecież systemy informatyczne od kilkudziesięciu lat wspierają zarządzanie w organizacji. Pojawiają się jednak masowo nowe zastosowania, a dzięki szybkiemu i niezawodnemu dostępowi do internetu oraz usługom w sieci, możliwości systemów informatycznych w ostatnim czasie znacznie wzrosły.

Dla użytkowników systemów ERP Comarchu, digitalizacja szybko przybiera realne kształty, dzięki możliwości zastosowania nowych, gotowych rozwiązań. Strategia Comarchu zakłada tworzenie aplikacji oraz usług, które współpracują z oferowanymi przez Comarch systemami ERP (XT, Optima, XL, Altum, Enterprise). Oczywiście te rozwiązania są integrowane selektywnie, adekwatnie do potrzeb użytkowników poszczególnych systemów ERP. Użytkownicy Comarch ERP XL, w zależności od potrzeb, mogą w prosty sposób rozwijać swoje instalacje o nowe moduły oraz usługi. Poniżej przedstawię kilka z nich.

Nieustannie zachęcamy Państwa do korzystania z rozwiązań chmurowych, szczególnie backupu poprzez Comarch iBARD. To sprawdzona i stale rozwijana usługa zapewniająca bezpieczeństwo naszych danych. Dla użytkowników ERP Comarch w atrakcyjnej cenie, a dodatkowo obsługiwana bezpośrednio z poziomu systemu Comarch ERP XL. W czasie gdy nieustannie jesteśmy narażeni na ataki hackerskie, posiadanie tego typu zabezpieczenia jest szczególnie ważne.

Najbardziej dynamicznie rozwijającym się obszarem digitalizacji, są rozwiązania mobilne. Smartfony stały się dla wielu z nas podstawowym narzędziem pracy. Użytkownicy oczekują dostępu do danych oraz korzystania z aplikacji, właśnie z wykorzystaniem tych urządzeń. Tutaj także Comarch proponuje gotowe moduły, które mogą wspierać nasze działania i w krótkim czasie rozszerzyć instalację ERP Comarch w naszej firmie. Nasi klienci najczęściej decydują się na mobilne wsparcie obsługi magazynu (Comarch WMS – m.in. przyjęcia, wydania, inwentaryzacja), sprzedaży i marketingu z wykorzystaniem Comarch Mobile Sprzedaż (m.in. zamówienia, ankiety, monitorowanie i zarządzanie działem sprzedaży pracującym w terenie). Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także nowy moduł Comarch Mobile Serwis, który umożliwia zarządzani procesami serwisowych w terenie z wykorzystaniem smartfona. Więcej o mobilności na stronach Comarch Mobile.

Kolejną usługą na którą pragnę zwrócić Państwa uwagę jest Comarch OCR. Dzięki niej możemy spełnić marzenie księgowych o fakturach, które „wprowadzają się same” do systemu księgowego. No prawie same, potrzebny jest skaner i dostęp do internetu. Dzięki wykorzystaniu technologii OCR, dane z faktury, które są potrzebne do jej zaksięgowania, zostaną odczytane przez system (m.in. NIP, nr dokumentu, daty, wartości, termin płatności). Na tej podstawie odbędzie się wprowadzenie dokumentu. Rolą księgowego jest weryfikacja poprawności, ew. uzupełnienie i zaksięgowanie dokumentu. W ten sam sposób możemy rozpoznać faktury otrzymane w postaci plików pdf. Dodatkową korzyścią jest katalogowanie zaczytanych dokumentów, które umożliwia ich późniejsze szybkie przeszukiwanie. Usługa jest dostępna od wersji 2019 Comarch ERP XL, korzysta z niej już kilku naszych klientów. Ceny abonamentu są przystępne, a przed podjęciem decyzji można skorzystać z bezpłatnej usługi demo. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Comarch OCR.

Digitalizacja to także integracja systemów wykorzystywanych w przedsiębiorstwie. Podczas ogólnopolskiej konferencji partnerów Comarch, nasza firma otrzymała specjalną nagrodę przyznaną przez Computerworld za „Najbardziej kompleksowo zdigitalizowane procesy w firmie”.

Więcej informacji o modułach i usługach znajdą Państwo u naszych handlowców sprzedaz@infortes.pl oraz w serwisie serwis@infortes.pl .

Dane kontaktowe

Wrocław Infortes Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
tel. (071) 306 70 40
email: info@infortes.pl
Warszawa Infortes Sp. z o.o.
Skierniewicka 10a
01-230 Warszawa
tel. (022) 398 89 16
email: info@infortes.pl
Zielona Góra Infortes Sp. z o.o.
ul. Zimna 1
65-100 Zielona Góra
tel. (068) 506 50 10
email: info@infortes.pl
Poznań Infortes Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
tel. (061) 415 13 25>
email: info@infortes.pl

 

2024 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to
Formularz kontaktu
Wiadomość pomyślnie wysłano. Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem niebawem.