Masz pytania ? 0 800 700 005
0 800 700 005
Masz pytania?

Ponad 300 udanych wdrożeń systemów

szybki i skuteczny serwis

Lider dekady
i platynowy partner
Comarch

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz. Oddzwonimy.

Zaufali nam

System ERP dla branży kosmetycznej – Specjalistyczne programy i aplikacje

Branża kosmetyczna zalicza się do gałęzi produkcji, które wykorzystują najnowsze technologie. Firmy kosmetyczne muszą nie tylko proponować swoim klientom produkty zawierające przetestowane składniki wysokiej jakości, ale także zadbać o atrakcyjne opakowanie oraz odpowiedni wizerunek przedsiębiorstwa na rynku. To wszystko przekłada się na przyszły sukces danej marki. Bardzo ważne są również właściwe relacje z klientami, a także sprawne zarządzanie zamówieniami. Aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynku, trzeba stale analizować zmiany w branży. To bardzo ważne, jeśli przedsiębiorstwo ma być w stanie odpowiednio reagować na zmieniające się realia na rynku. Z pomocą systemu Comarch ERP dla branży kosmetycznej można lepiej zarządzać wszystkimi ważnymi obszarami działami danej firmy.

Comarch ERP XL – wszechstronny system ERP dla branży kosmetycznej

Także i w branży kosmetycznej można zastosować Comarch ERP XL. To wielofunkcyjny system klasy ERP, który wyróżnia się swoją modułową budową. Z pomocą Comarch ERP XL można stale śledzić przebieg procesów produkcyjnych; działają mechanizmy optymalizacyjne, które umożliwiają lepsze wykorzystanie zasobów firmy (pracowników, maszyn oraz surowców). Zastosowanie systemu Comarch ERP XL zapewnia pełną zgodność ze standardami ISO.
Comarch ERP XL to rozwiązanie funkcjonujące na zasadzie klient-serwer. System zapewnia bezpieczeństwo danych, możliwa jest integracja z aplikacjami z pakietu Microsoft Office. System może być w każdej chwili poszerzony o nowe funkcje.
Użytkowanie Comarch ERP XL jest równoznaczne z możliwością korzystania z aplikacji mobilnych. Za pomocą smartfonów i tabletów można zarządzać procesami produkcyjnymi, logistycznymi oraz administracyjnymi. Opracowane zostały także aplikacje wspierające sprzedaż online oraz kontakt z klientami.
Z systemu korzysta już ponad 5000 przedsiębiorstw, które reprezentują różne sektory.

Oprogramowanie ERP w produkcji kosmetyków – autorskie rozwiązania firmy Infortes

Mamy świadomość tego, że czasami niezbędne są autorskie rozwiązania, które będą jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb danego podmiotu. Na tym obszarze Infortes wychodzi naprzeciw także producentom kosmetyków. Klienci mogą korzystać z naszego autorskiego rozwiązania, czyli Infortes MES. To system, którego zadaniem jest poszerzenie funkcjonalności systemów ERP Comarch. Infortes MES pozwala na perfekcyjne śledzenie samej produkcji, a także ewidencjonowanie danych. Proponowane przez nas rozwiązanie będzie znakomitym uzupełnieniem sytemu ERP.
Jesteśmy zawsze otwarci na nowe wyzwania. Jeśli są Państwo zainteresowani dostosowaniem jakiegoś systemu do potrzeb konkretnej firmy z branży kosmetycznej, chętnie się tego podejmiemy. System Comarch ERP XL możemy także zintegrować z rozwiązaniami, które już wykorzystywane są w procesie produkcji. Systemy klasy ERP w produkcji kosmetyków przekładają się na wymierne korzyści. Ułatwiają kontrolę nad procesem produkcji i jednocześnie pozytywnie wpływają na szeroko pojętą współpracę z sieciami handlowymi.
Infortes MES, czyli nasz autorski system, to de facto funkcjonalne uzupełnienie dla popularnego systemu Comarch ERP XL. Naszym klientom zależy na tym, aby proces produkcji artykułów kosmetycznych w ich firmach przebiegał jak najbardziej sprawnie. My z kolei staramy się dostarczać im rozwiązań, które to umożliwiają. Przykładowo Infortes MES pozwala na efektywną ewidencję danych produktów, tzn. numerów serii, terminów przydatności itd. Nasz autorski system może okazać się także bardzo pomocny przy wydawaniu surowców do produkcji. Oprócz tego z jego pomocą będzie o wiele sprawniej przebiegało przygotowanie produktów do transportu.

Systemy klasy ERP w firmach kosmetycznych – jakie funkcje są możliwe?

Przede wszystkim z pomocą systemu klasy ERP możliwe jest kompleksowe zarządzanie produkcją wyrobów kosmetycznych. Pod stałą kontrolą pozostają terminy przydatności serii, co w przypadku wyrobów kosmetycznych jest bardzo istotne. To jednakże jeszcze nie wszystko, bo z pomocą nowoczesnych rozwiązań ERP dla branży kosmetycznej można także wygodnie współpracować z sieciami handlowymi – to zdecydowanie ułatwia sprzedaż produktów. System klasy ERP w produkcji kosmetyków umożliwia efektywne śledzenie partii gotowych wyrobów w przeciągu całego procesu logistycznego oraz produkcyjnego. Nie zapominajmy również i o tym, że z pomocą nowoczesnych systemów klasy ERP można także skutecznie zarządzać magazynem przy użyciu terminali przenośnych.

Jeśli chodzi o naszych klientów, którzy reprezentują branżę kosmetyczną, mogą oni korzystać także z praktycznej funkcji ewidencjonowania zdarzeń w procesie produkcyjnym (to jedno z rozwiązań autorskich – moduł Infortes MES). Mamy świadomość tego, jak często są obecnie wykorzystywane urządzenia przenośne, tzn. smartfony i tablety. I z tego względu właśnie umożliwiamy handlowcom z branży kosmetycznej korzystanie z modułu Mobilna Sprzedaż na tabletach oraz smartfonach. To wiele ułatwia na co dzień! Systemy ERP w firmach kosmetycznych wspomagają także produkcję własnych marek oraz tzw. private label. W procesie produkcji bardzo ważna jest wydajność maszyn – to na jej podstawie można chociażby zaplanować dostawy kolejnych partii produktów. Również i na tym polu systemy ERP bardzo sie przydają. To rozwiązania, które umożliwiają dogłębną analizę wydajności maszyn (liczenie wskaźnika OEE).

System ERP dla producenta kosmetyków – korzyści biznesowe

Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie sytemu ERP da firmy kosmetycznej? Przede wszystkim rozwiązanie to generuje wymierne korzyści na gruncie biznesowym. Firmy, które zdecydowały się na zastosowanie Comarch ERP XL, potwierdzają, że system wpłynął bardzo pozytywnie na efektywność ich działalności. Oto najważniejsze korzyści, które związanie są z używaniem systemu ERP w przedsiębiorstwach z branży kosmetycznej:
– poprawa przepływu informacji w firmie;
– możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi do zarządzania procesami produkcyjnymi oraz logistycznymi w firmie;
– usprawnienie działania firm wielooddziałowych
– redukcja czasu, który przed wprowadzeniem systemu ERP musiał być poświęcony na czynności administracyjne;
– możliwość dogłębnej analizy rynku i tym samym dopasowania asortymentu do potrzeb rynku;
– możliwość stałej kalkulacji wytworzenia produktu, co pozwala na obliczenie odpowiedniej marży.

System ERP dla branży kosmetycznej – współpraca z firmą Torf Corporation – Fabryka Leków

Jednym z naszych dotychczasowych klientów z branży kosmetycznej jest firma Torf Corporation – Fabryka Leków (marka Tołpa). W 2008 roku przedsiębiorstwo podjęło decyzję o wdrożeniu systemu Comarch ERP XL. Prace wdrożeniowe zaczęliśmy w sierpniu tego samego roku, zaczynając naturalnie od kompleksowej analizy. Firma Infortes odpowiedzialna była za kompleksową realizację tego projektu, dostarczyliśmy naszemu nowemu klientowi także serwer IBM z oprogramowaniem systemowym.

W chwili obecnej Comarch ERP XL pełni rolę głównego systemu informacyjnego w Torf Corporation. Od wprowadzenia systemu ERP dla branży kosmetycznej przedsiębiorstwo odnotowało następujące korzyści:
– redukcja kosztów ewidencji (ok. 20%);
– większy zakres informacji na temat stanów magazynowych, środków pieniężnych firmy itd.
– wyższa efektywność mobilnych przedstawicieli handlowych;
– lepsza obsługa klienta (dzięki łatwo dostępnej bazie kontrahentów);
– wyższe zyski ze sprzedaży (brak przestojów produkcyjnych, bardziej efektywne kształtowanie polityki sprzedaży);
– wyraźne skrócenie czasu (ok. 30%) przeznaczonego na obsługę zamówień, dzięki automatyzacji procesów na tym obszarze.

Dlaczego warto?

Doświadczenie

Cechuje nas nie tylko perfekcyjne przygotowanie techniczne, ale także wiedza z zakresu zarządzania projektami i tzw. „miękkich” aspektów współpracy z klientem. Uwiarygadnia nas kilkaset projektów doświadczenia.

Kompleksowość

W zależności od potrzeb klienta możemy zapewnić kompleksową obsługę projektu. Poza oprogramowaniem i jego wdrożeniem, możemy dostarczyć różnego rodzaju sprzęt, środowiska sprzętowe i bazy danych. Firmom o wyjątkowych potrzebach zapewniamy tworzenie oprogramowania dedykowanego.

Stabilność

Wybierając współpracę z Infortes, nasi klienci mogą liczyć nie tylko na wysoki standard obsługi, ale także komfort stałych warunków współpracy. Jasne procedury świadczenia usług, wysoka dostępność konsultantów, korzystne warunki rozliczeń to tylko wybrane atuty naszej oferty.

Referencje

To nie przypadek, że zaufały nam tak znane i renomowane firmy. Nasze referencje potwierdzają, że jesteśmy sprawdzonym partnerem w zakresie wdrażania, serwisowania i tworzenia systemów wspomagających zarządzanie.

O
NIE WIESZ KTÓRY PRODUKT JEST DLA CIEBIE?
MASZ PYTANIA? POROZMAWIAJ Z NASZYM KONSULTANTEM
O
71 306 70 43

2014 © Infortes | Mixed by: mohi.to