Masz pytania ? 71 306 70 43
(71) ZADZWOŃ
Masz pytania?

Odświeżenie Comarch ERP XL w Twojej firmie?

Opublikowano: 11.12.2019 | Autor: Piotr Mazurek | Kategorie: Aktualności, ERP

Czy zastanawialiście się Państwo nad zjawiskiem „starzenia się” instalacji Comarch ERP XL? W końcu niektórzy z Państwa wykorzystują ten system już od wielu lat. Oprogramowanie w tym czasie bardzo się zmieniło. Każda nowa wersja, to solidny zestaw nowych funkcjonalności, który może wspierać Państwa działalność. Rozwój to także nowe moduły, które znacząco poszerzają możliwości systemu. Naszą rolą jako partnera, jest nie tylko instalowanie nowych wersji, ale także informowanie o ich zawartości oraz wskazywanie możliwości zastosowania w Państwa firmie. Podstawowe informacje przekazujemy Państwu w naszych newsletterach. Szczegółowo omawiamy wybrane funkcjonalności podczas dorocznych Spotkań Użytkowników Comarch ERP XL (które od roku 2020 będziemy nazywać Dniami Klienta Infortes). Dokładne opisy dostępne są także w dokumentacji dostarczanej przez Comarch.

Jednocześnie następują zmiany w firmach. Wiele z nich w znaczący sposób może wpływać na działanie systemu. Zmiany w sposobie obsługi procesów oraz zmiany organizacyjne powinny na bieżąco znajdować odzwierciedlenie w konfiguracji systemu, a pracownicy powinni być przeszkoleni z obsługi programu w zmienionej konfiguracji. Niestety nie zawsze tak się dzieje, szczególnie gdy zmiany organizacyjne następują małymi krokami i są rozłożone w czasie. Kolejnym zjawiskiem, które może wpływać negatywnie na jakość wykorzystania systemu ERP, jest rotacja pracowników. Z naszych doświadczeń wynika, że zmiany pracowników mają bardzo istotny wpływ na sposób wykorzystania systemu ERP oraz poziom zadowolenia pracowników z jego użytkowania. Niestety nie zawsze udaje się przekazać wiedzę pomiędzy zmieniającymi się pracownikami i nowa osoba wykorzystuje system w niewłaściwy lub niepełny sposób. W sytuacji gdy w firmie zmienia się jednocześnie więcej osób, w tym osoby na kluczowych dla funkcjonowania systemu stanowiskach, system może nie działać w sposób, który zaplanowaliśmy. Oczywiście można tego uniknąć, przeprowadzając zmiany kadrowe w sposób, który umożliwi przekazanie obowiązków związanych z działaniem systemu. W takich sytuacjach warto się także wesprzeć szkoleniami i konsultacjami naszych serwisantów i konsultantów wdrożeniowych.

Nawet jeśli opisane powyżej zjawiska nie miały znaczącego wpływu na Państwa instalację Comarch ERP XL, to i tak po wielu latach użytkowania, warto spojrzeć na nią pod innym kątem i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Czy jesteśmy zadowoleni z obsługi procesów realizowanych przez system Comarch ERP XL?
  • Czy istnieją procesy obsługiwane poza systemem Comarch ERP XL?
  • Czy system Comarch ERP XL spełnia aktualne oczekiwania użytkowników oraz kadry menedżerskiej w firmie?

Następnie należy skonfrontować ewentualne niedociągnięcia z aktualnymi możliwościami najnowszej wersji systemu. O ile stosunkowo łatwo można samodzielnie zebrać informacje o bolączkach od użytkowników systemu, to wiedza o funkcjonalności systemu Comarch ERP XL, poparta doświadczeniem wdrożeniowym, dostępna jest u naszych konsultantów. Jeśli zatem macie Państwo wrażenie, że nie wykorzystujecie w pełni możliwości systemu, to proponujemy spotkanie z naszym specjalistą. W zależności od sytuacji, możemy zaproponować Państwu wykonanie audytu, który precyzyjnie wskaże zagadnienia, którymi należy się zająć. Taki audyt jest realizowany przez najbardziej doświadczonych konsultantów wdrożeniowych, wspieranych przez serwisantów znających Państwa instalacje Comarch ERP XL. Dzięki temu korzystają Państwo z naszego bogatego know-how (ponad 150 wdrożeń Comarch ERP XL). Zalecenia audytu mogą obejmować np. zmiany konfiguracyjne, szkolenia użytkowników, przygotowanie dodatkowych funkcjonalności czy wdrożenie nowych modułów. Po przeprowadzeniu audytu wspólnie ustalamy kolejność, zakres i sposób realizacji zaleceń zawartych w audycie.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani odświeżeniem swojej instalacji Comarch ERP XL lub po prostu widzicie obszary, którym należy się przyjrzeć, prosimy o kontakt – s.olkuski@infortes.pl .

Piotr Mazurek

W Infortes odpowiada za sprzedaż i marketing oraz kształt tej firmy w przyszłości. Wcześniej pracował jako konsultant i analityk systemów ERP. Interesują go trendy w rozwoju systemów wspomagających zarządzanie, a po godzinach koszykówka.

Dane kontaktowe

Wrocław Infortes Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
tel. (071) zadzwoń
email: info@napisz
Warszawa Infortes Sp. z o.o.
Skierniewicka 10a
01-230 Warszawa
tel. (022) zadzwoń
email: info@napisz
Zielona Góra Infortes Sp. z o.o.
ul. Zimna 1
65-100 Zielona Góra
tel. (068) zadzwoń
email: info@napisz

2021 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to
Formularz kontaktu
Wiadomość pomyślnie wysłano. Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem niebawem.