Masz pytania ? 0 800 700 005
0 800 700 005
Masz pytania?

Ponad 300 udanych wdrożeń systemów

szybki i skuteczny serwis

Lider dekady
i platynowy partner
Comarch

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz. Oddzwonimy.

Zaufali nam

System ERP dla branży farmaceutycznej – Specjalistyczne programy i aplikacje

Branża farmaceutyczna podlega stałemu nadzorowi administracyjnemu, co oznacza, że rynek ten ma szczególne wymagania. Nie tylko sama produkcja, ale także sprzedaż i marketing produktów farmaceutycznych są regulowane odgórnymi przepisami i podlegają kontroli ze strony organów państwowych. Z drugiej strony jednak branża farmaceutyczna to rynek, na którym panuje duża konkurencja. Stąd też coraz więcej firm farmaceutycznych decyduje się na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które ułatwią im obsługę klientów na wysokim poziomie.

Comarch ERP XL – praktyczne rozwiązanie dla branży farmaceutycznej

Oprogramowane Comarch ERP XL sprawdza się także w firmach zajmujących się produkcją leków oraz odżywek. System dostosowany jest to przepisów bezpieczeństwa oraz innych wymagań, które obowiązują w firmach produkujących wyroby farmaceutyczne. Dotychczas na wdrożenie oprogramowania Comarch ERP XL zdecydowało się ponad 5000 przedsiębiorstw, które reprezentują różne branże.

Dlaczego system ERP dla branży farmaceutycznej to dobre rozwiązanie? Przede wszystkim oprogramowanie umożliwia jeszcze lepszą kontrolę nad procesami produkcyjnymi, oprócz tego zapewnia efektywną komunikację pomiędzy producentami, dystrybutorami oraz placówkami medycznymi. System obsługuje kody produktów, umożliwia archiwizację dokumentów itd.

Wysoka konkurencyjność w branży oraz aktualne wymogi w kwestii bezpieczeństwa, zarówno na etapie produkcji, jak i obrotu lekami, prowadzą do tego, że konieczne staje się wykorzystywanie specjalistycznych narzędzi, z pomocą których można lepiej zarządzać produkcją i dystrybucją. Comarch ERP XL jest rozwiązaniem, które efektywnie wspiera procesy produkcyjne, logistyczne, sprzedażowe, zakupowe oraz marketingowe.

Comarch ERP XL w produkcji farmaceutycznej – rozwiązania opracowane przez Infortes

Jeśli interesuje Państwa wysokiej klasy system ERP dla firm farmaceutycznych, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Czasami konieczne są dodatkowe funkcje systemu ERP. Dlatego też opracowaliśmy Infortes MES – to nasze autorskie rozwiązanie, które zwiększa funkcjonalność systemów ERP Comarch. System informatyczny powstał specjalnie z myślą o nowoczesnych firmach produkcyjnych.

Dlaczego warto wdrożyć moduł Infortes MES? Przede wszystkim umożliwia on jeszcze bardziej wnikliwe śledzenie procesów produkcyjnych – w tym również w czasie rzeczywistym. Użytkownik na bieżąco informowany jest o ewentualnych przestojach lub awariach na liniach produkcyjnych, co umożliwia szybką reakcję na zaistniały problem. Informacje o czasie wykorzystania i pracy maszyn, jak również o ich awariach są ewidencjonowane, a później poddawane dokładnej analizie. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja kosztów inwestycji w maszyny, także kosztów związanych z ich remontami.

Moduł Infortes MES zapewnia efektywny nadzór nad czasem pracy poszczególnych pracowników. Rozwiązanie to umożliwia sprawdzenie, kto wykonał konkretne zadania, ile czasu mu to zajęło itd. Tym samym można lepiej zarządzać zasobami ludzkimi, a także dość precyzyjnie oszacować, ile czasu potrzeba np. na wykonanie konkretnego zamówienia.

Systemy ERP w firmach farmaceutycznych – jakie udogodnienia są możliwe?

Wdrożenie Comarch ERP XL w przedsiębiorstwie pozwala na bardziej sprawne zarządzanie produkcją. Z pomocą systemu możliwa jest efektywna kontrola na terminami przydatności zarówno surowców, jak i wyrobów gotowych. Oprogramowanie ułatwia także współpracę z sieciami handlowymi. Istotne jest, że można konkretne partie gotowego wyrobu śledzić w całym procesie logistycznym i produkcyjnym (tzw. tracebility). Argumentem za wdrożeniem Comarch ERP XL jest także fakt, że oprogramowanie umożliwia komfortowe zarządzanie magazynem przy użyciu terminali przenośnych.

Firmy z branży farmaceutycznej, z którymi mieliśmy okazję współpracować, doceniają także możliwość ewidencji poszczególnych zdarzeń bezpośrednio w procesie produkcyjnym. Jest to jedno z autorskich rozwiązań oferowanych przez firmę Infortes (Infortes MES). W dobie popularności urządzeń przenośnych trudno byłoby wyobrazić sobie efektywną sprzedaż bez użycia smartfonów lub tabletów. Przedstawiciele działu handlowego mogą teraz korzystać z modułu Mobilna Sprzedaż na swoich telefonach i tabletach, co przekłada się na większy komfort ich pracy. System Comarch ERP XL wspiera ponadto produkcję własnych marek, a także tzw. private label.

W każdej firmie produkcyjnej, również takiej, która wytwarza lekarstwa lub odżywki i suplementy diety, bardzo istotnym czynnikiem jest wydajność maszyn. To od niej w dużym stopniu zależą moce przerobowe przedsiębiorstwa. Nowoczesne oprogramowanie Comarch ERP XL pozwala na kompleksową analizę wydajności maszyn w firmie (liczenie wskaźnika OEE).

ERP w produkcji farmaceutycznej – sprawne zarządzanie nigdy nie było tak proste!

System ERP dla firm zajmujących się produkcją leków i suplementów diety umożliwia efektywne:

Wdrożenia systemu ERP w branży farmaceutycznej – nasi klienci

Nasza firma miała okazję współpracować z takimi producentami leków i odżywek, jak:

Wszystkie wymienione przedsiębiorstwa postawiły na Comarch ERP XL jako oprogramowanie zapewniające najwyższą jakość wyrobów, usprawniające poszczególne procesy w firmie i umożliwiające automatyzację rutynowych czynności. Efektywna integracja różnych obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa przekłada się na wymierne korzyści. Tak było również w przypadku wymienionych producentów leków i odżywek.

Wdrożenie Comarch ERP XL przełożyło się na następujące korzyści:

Dlaczego warto?

Doświadczenie

Cechuje nas nie tylko perfekcyjne przygotowanie techniczne, ale także wiedza z zakresu zarządzania projektami i tzw. „miękkich” aspektów współpracy z klientem. Uwiarygadnia nas kilkaset projektów doświadczenia.

Kompleksowość

W zależności od potrzeb klienta możemy zapewnić kompleksową obsługę projektu. Poza oprogramowaniem i jego wdrożeniem, możemy dostarczyć różnego rodzaju sprzęt, środowiska sprzętowe i bazy danych. Firmom o wyjątkowych potrzebach zapewniamy tworzenie oprogramowania dedykowanego.

Stabilność

Wybierając współpracę z Infortes, nasi klienci mogą liczyć nie tylko na wysoki standard obsługi, ale także komfort stałych warunków współpracy. Jasne procedury świadczenia usług, wysoka dostępność konsultantów, korzystne warunki rozliczeń to tylko wybrane atuty naszej oferty.

Referencje

To nie przypadek, że zaufały nam tak znane i renomowane firmy. Nasze referencje potwierdzają, że jesteśmy sprawdzonym partnerem w zakresie wdrażania, serwisowania i tworzenia systemów wspomagających zarządzanie.

O
NIE WIESZ KTÓRY PRODUKT JEST DLA CIEBIE?
MASZ PYTANIA? POROZMAWIAJ Z NASZYM KONSULTANTEM
O
71 306 70 43

2014 © Infortes | Mixed by: mohi.to