Masz pytania ? 0 800 700 005
0 800 700 005
Masz pytania?

Ponad 300 udanych wdrożeń systemów

szybki i skuteczny serwis

Lider dekady
i platynowy partner
Comarch

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz. Oddzwonimy.

Zaufali nam

W obecnych realiach rynkowych wręcz niemożliwym jest zarządzanie przedsiębiorstwem, nawet tym niewielkim, bez korzystania ze wsparcia informatycznego. W sposób kompleksowy zapewni je wdrożenie w firmie systemu ERP (ang. Enterprise Resource Planning). System tej klasy umożliwia efektywne zarządzanie wszelkimi obszarami działania firmy oraz ich pełną integrację.

System ERP – podstawowe narzędzie informatyczne do zarządzania przedsiębiorstwem

Co sprawia, że systemy klasy ERP są tak skuteczne w kontroli i zarządzaniu zasobami i procesami zachodzącymi praktycznie we wszystkimi biznesowych obszarach firmy? Odpowiedź jest jedna: praca na jednej, zintegrowanej bazie danych. Informacje czy dane wprowadzone do systemu w jednym z obszarów dostępne są natychmiast w pozostałych. To z pozoru proste rozwiązanie niesie za sobą ogromne korzyści. Podstawowe to przyspieszenie obiegu informacji w firmie i maksymalne ułatwienie dostępu do nich.

Przyspieszenie obiegu informacji oraz pełny do nich dostęp pociąga z kolei za sobą przyspieszenie i poprawienie jakości procesu decyzyjnego oraz jego optymalizację. Nie dotyczy to tylko bieżącej działalności. Wgląd w pełne zestawienie danych z działalności firmy, przejrzyste analizy i raporty, jakie zapewnia system ERP, umożliwia tworzenie optymalnej strategii rozwoju firmy.

System ERP w firmie to pełna integracja wszystkich działów i obszarów, uporządkowanie procesów, standaryzacja procedur, racjonalizacja produkcji, optymalizacja zapasów magazynowych, lepsza kontrola jakości i znacząca poprawa tej ostatniej, poprawa efektywności pracowników. Także skrócenia czasu obsługi zamówień, wsparcie sprzedaży, lepszy obieg informacji i wyższy poziom relacji między firmą a jej partnerami biznesowymi i klientami. Wdrożenie systemu ERP sprawia, że nie tylko wszystkie podsystemy firmy ale firma jako całość staje się bardziej elastyczne, przez co szybciej i lepiej może reagować na wszelkie bodźce i sygnały jakie napływają z rynku.

Dostosowanie systemu do specyfiki firmy – modułowa struktura systemów ERP

Oczywistym jest, że każda firma posiada własną specyfikę i wdrażany system ERP musi być do niej dostosowany. Nie oznacza to jednak, że trzeba dla każdego przedsiębiorstwa tworzyć indywidualne, unikalne oprogramowanie. Systemy ERP mają strukturę modułową. Nie ma potrzeby instalowania całości systemu. Przy wdrożeniu, spośród wielu dostępnych, wybierane są tylko te moduły, które odpowiadają profilowi działania firmy. Trzeba też zaznaczyć, że systemy ERP mają strukturę otwartą i w miarę rozwoju firmy, czy przy zmianie lub rozszerzeniu profilu działalności, gdy zajdzie taka potrzeba, bez problemu można dołączyć kolejne moduły.

Lepsze dostosowanie do potrzeb firmy można osiągnąć także decydując się na wdrożenie systemu ERP dedykowanemu konkretnej branży, jaką reprezentuje przedsiębiorstwo. Właśnie takie systemy (np. dla producentów pasz, producentów kosmetyków i wiele innych) posiada w ofercie spółka Infortes z Wrocławia.

Przy wyborze oprogramowania także wielkość firmy ma znaczenie. Producenci oprogramowania klasy ERP nie zapominają o tym i w swych ofertach posiadają jedynie adresowanych do dużych firm rozbudowanych systemów, których funkcjonalności w większości nie przydadzą się tym najmniejszym. Na rynku dostępne są także systemy przeznaczone dla małych i średnich firm, uwzględniające ich potrzeby i specyfikę (np. Comarch ERP Optima, oferowany m.in. przez wrocławski Infortes).

System ERP w chmurze obliczeniowej

Wdrożenie systemu ERP w firmie nie oznacza automatycznie konieczności tworzenia rozbudowanej infrastruktury IT. Można zamiast wersji stacjonarnej wybrać rozwiązanie chmurowe. Wszelkie zasoby i operacje odbywają się i przechowywane są w chmurze obliczeniowej, a użytkownik łączy się z nią poprzez internet. Z takiego rozwiązania, oferowanego już przez praktycznie wszystkich liczących się producentów oprogramowania (np. firmę Comarch) korzysta coraz więcej firm. A sama technologia chmurowa, obok technologii webowej, to główny kierunek rozwoju systemów ERP. Wersja chmurowa to znaczne oszczędności na tworzeniu i utrzymaniu infrastruktury informatycznej. Jednak w przypadku firm (zazwyczaj są to duże firmy) posiadających już gotową infrastrukturę warto dokładnie policzyć, czy rozwiązanie stacjonarne, czyli instalacja oprogramowania na własnym, działającym już serwerze, nie okaże się finansowo korzystniejsza.

Comarch – producent i dystrybutor innowacyjnych systemów informatycznych ERP

Na tle dostępnych na rynku systemów ERP wyróżniają się te oferowane przez firmę Comarch. Stanowią kompleksowe rozwiązanie IT, umożliwiające sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem i zwiększanie zysków. Są idealnym rozwiązaniem dla firm z każdej branży: handlowej, usługowej i produkcyjnej.

Firma Comarch jest producentem nowoczesnych rozwiązań informatycznych, zajmuje się także ich wdrażaniem. Od roku 1993 wspiera klientów w uzyskiwaniu lepszej dochodowości a także czerpaniu korzyści z innowacyjnych produktów i rozwiązań, korzystając z wielu narzędzi uzupełnianych wysokiej jakości usługami. Comarch wyróżnia się dużym doświadczeniem w takich branżach jak: telekomunikacja, bankowość, handel, finanse, ubezpieczenia, infrastruktura IT, przemysł itp. A to dzięki projektom opracowanym dla popularnych światowych marek.

Co zapewniają systemy ERP firmy Comarch?

Comarch ERP XL to funkcjonalny system ERP, cechujący się budową modułową tzn. konkretne opcje zgromadzone są w kilkunastu współdziałających ze sobą obszarach. Na podstawie analizy potrzeb przedsiębiorstwa dopasowany jest najbardziej odpowiedni zestaw a także liczba modułów, użytkowanych przez pracowników. Ważne jest to, że wraz z rozwojem przedsiębiorstwa istnieje możliwość rozszerzania instalacji Comarch ERP XL. Regulowanie systemu wpływa na rozbudowę oprogramowania o nowe moduły, kolejnych użytkowników a także nowe rozwiązania uzupełniające.

Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie systemów ERP Comarchu?

Unowocześnienie procesów wytwórczych, proste określenie kosztów produkcji dla konkretnych produktów to efektywne usprawnienia w przedsiębiorstwie produkcyjnym, bez względu na branżę. System Comarch ERP daje możliwość usprawnienia procesu produkcyjnego oraz pomaga w różnych obszarach okołoprodukcyjnych, ważnych dla produkcji, chociażby zabezpieczenie prawidłowego stanu surowców niezbędnych w procesie produkcyjnym.

Jeśli w planach rozwoju przedsiębiorstwa jest wprowadzenie systemu ERP najlepszym rozwiązaniem jest wdrożenie oprogramowania Comarch. Jest to podyktowane tym, że dzięki rozwiązaniu CRM uda się stworzyć własną bazę wiedzy o klientach oraz prowadzić efektywne działania o dowolnym charakterze. Każdy pracownik będzie miał dostęp do informacji o stawianych wymaganiach oraz ocenach ich wykonania. Uzyskujesz także efektywną ewidencję czasu pracy swoich pracowników.

Partner Comarch Wrocław spółka Infortes – wdrożenia systemów ERP

Firma Infortes z Wrocławia jest partnerem Comarch i zajmuje się wdrażaniem informatycznych systemów wspomagających zarządzanie. Specjaliści zdają sobie sprawę, że prawidłowo dopasowane oprogramowanie jest podstawą udanego projektu, ponadto ważne jest doświadczenie a także wiedza zawodowa firmy wdrożeniowej. Współpracując z firmą Infortes, można liczyć na wysoką jakość obsługi oraz dogodne warunki współpracy. To eksperci w temacie wydajnego wdrażania innowacyjnych systemów ERP, udzielają wszechstronnego wsparcia w drodze do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Co znajduje się w ofercie firmy Infortes?

W kwestii planowanie zasobów przedsiębiorstwa dostępny jest:

Rozwiązania autorskie firmy Infortes

To gotowe rozszerzenia do programów Comarch:

Firma Infortes – Platynowym Partnerem Comarch

Infortes jest partnerem firmy Comarch a jej działania związane są z wdrażaniem systemu ERP Comarch. Zapewnia przedsiębiorcom wsparcie w odpowiednim doborze oraz wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Realizując usługi programistyczne korzysta z wiedzy Comarch w łączeniu systemów ERP z aplikacjami zewnętrznymi.

Współpracując z Infortes uzyskujesz serwis powdrożeniowy programów Comarch a także odpowiednie szkolenia dzięki czemu można wykorzystać wszystkie możliwości oprogramowania. Infortes uruchamia niezbędną infrastrukturę teleinformatyczną to znaczy: oprogramowanie systemowe i bazodanowe, serwery. Partner Comarch przekazuje oprogramowanie do planowania zasobów firmy według systemów ERP.

Infortes należy do grupy firm, które zostały wyróżnione tytułem Platynowego Partnera Comarch SA, co oznacza, że przedsiębiorstwo cechuje najwyższy poziom znajomości technologii i produktów Comarch. Infortes posiada umiejętności, wiedzę a także praktyczne doświadczenie w przedmiocie sprzedaży oraz wdrażania wszystkich produktów Comarch.

Wrocław – idealne miejsce do prowadzenia i rozwijania biznesu

Badania Business Environment Assessment Study pokazały, że Wrocław należy do miast najbardziej atrakcyjnych dla prowadzenia biznesu w Polsce. Taką pozycję miasto uzyskało ponieważ nie ma tutaj trudności w znalezieniu biura do wynajęcia. Ponadto to doskonałe miejsce do wykonywania pracy zawodowej oraz do życia. Posiada świetną lokalizację, niezwykłą architekturę a także wiele powierzchni biurowych do wynajęcia. To wszystko sprawia, że Wrocław jest magnesem dla wielu przedsiębiorców planujących rozwijanie swojego biznesu.

Analizując walory Wrocławia pod kątem najlepszego miejsca na biznes można wskazać:

To wszystko sprawia, że Wrocław jest magnesem dla wielu przedsiębiorców planujących rozwijanie swojego biznesu (np. spółka Infortes – Platynowy Partner Comarch). Miasto jest prężnym ośrodkiem gospodarczym, wytwarza około 3% całego krajowego PKB. Tutaj ludzie uzyskują dobre wynagrodzenie, wyższe niż średnia krajowa. Wrocław nie boi się inwestowania w parki technologiczne np. Park Przemysłowy i Wrocławski Park Technologiczny. Przyszłość miasta wygląda bardzo ciekawie i rysuje się w jasnych barwach. Wrocław jest intensywnie rozwijającym się ośrodkiem, który w województwie dolnośląskim nie ma konkurenta. Miasto każdego roku przyciąga wielu turystów a to dzięki hali stulecia, zoo, kompleksowi Hydropolis.

Dlaczego warto?

Doświadczenie

Cechuje nas nie tylko perfekcyjne przygotowanie techniczne, ale także wiedza z zakresu zarządzania projektami i tzw. „miękkich” aspektów współpracy z klientem. Uwiarygadnia nas kilkaset projektów doświadczenia.

Kompleksowość

W zależności od potrzeb klienta możemy zapewnić kompleksową obsługę projektu. Poza oprogramowaniem i jego wdrożeniem, możemy dostarczyć różnego rodzaju sprzęt, środowiska sprzętowe i bazy danych. Firmom o wyjątkowych potrzebach zapewniamy tworzenie oprogramowania dedykowanego.

Stabilność

Wybierając współpracę z Infortes, nasi klienci mogą liczyć nie tylko na wysoki standard obsługi, ale także komfort stałych warunków współpracy. Jasne procedury świadczenia usług, wysoka dostępność konsultantów, korzystne warunki rozliczeń to tylko wybrane atuty naszej oferty.

Referencje

To nie przypadek, że zaufały nam tak znane i renomowane firmy. Nasze referencje potwierdzają, że jesteśmy sprawdzonym partnerem w zakresie wdrażania, serwisowania i tworzenia systemów wspomagających zarządzanie.

O
NIE WIESZ KTÓRY PRODUKT JEST DLA CIEBIE?
MASZ PYTANIA? POROZMAWIAJ Z NASZYM KONSULTANTEM
O
71 306 70 43
2023 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to