Masz pytania ? 71 306 70 43
Masz pytania?

Balcerzak wybrał Infortes i Comarch ERP XL!

Opublikowano: 05.02.2024 | Kategorie: Aktualności, ERP

Firma Balcerzak, lider w branży przetwórstwa mięsa w Polsce, podjęła decyzję o implementacji systemu Comarch ERP XL we współpracy z naszą firmą! Ten projekt ma na celu usprawnienie zarządzania przedsiębiorstwem, poprzez wdrożenie systemu, który pozwoli na kompleksową organizację różnych obszarów działalności firmy. Balcerzak, będący częścią niemieckiej grupy kapitałowej Heristo AG, cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku od 1996 roku, zatrudniając ponad 500 pracowników. Jego produkty, znane pod marką Balcerzak, są dostępne w sklepach mięsnych, wędliniarskich oraz ogólnospożywczych na obszarze całego kraju. Produkty Balcerzak można kupić w sklepach i stoiskach mięsno-wędliniarskich i ogólnospożywczych od Suwałk do Jeleniej Góry i od Szczecina aż do Krosna, co oznacza, że jest najbardziej rozpoznawalną marką w branży wędliniarskiej.

Nasza współpraca zaczęła się w marcu 2023 od wdrożenia Comarch DMS – narzędzia do zarządzania obiegiem dokumentów. Firma początkowo rozważała wdrożenie rozwiązania od globalnego dostawcy, z którego korzystają pozostałe spółki zagraniczne w ramach grupy kapitałowej.

Jednak po konsultacji z właścicielem po stronie niemieckiej zdecydowaliśmy się na rozwiązanie Comarch ze względu na jego dopasowanie do polskich przepisów oraz otwartość na integrację z branżowym oprogramowaniem. Za wdrożeniem oprogramowania od krajowego dostawcy przemawiał także fakt, że Infortes posiada doświadczenie w podobnych projektach realizowanych dla firm z międzynarodowym rodowodem” – mówi Elżbieta Złakowska, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Balcerzak.

Decyzja o wyborze Comarch ERP XL została podjęta po uwzględnieniu jego dopasowania do polskich przepisów oraz zdolności do integracji z istniejącym oprogramowaniem branżowym firmy. Zarząd Balcerzak zwracał szczególną uwagę na obsługę kluczowych obszarów działalności, takich jak sprzedaż, zakupy, księgowość i controlling, oraz konieczność integracji z systemami zarządzania produkcją. Prace wdrożeniowe rozpoczęły się w grudniu 2023 roku, a system ma być w pełni funkcjonalny w styczniu 2025 roku, obsługując ponad 80 pracowników.

Comarch ERP XL, znany z elastycznej budowy modułowej, został dostosowany do potrzeb i specyfiki firmy Balcerzak poprzez precyzyjną analizę wymagań. Jako sprawdzony system w dużych firmach i spółkach wielofirmowych, ma przyczynić się do długotrwałej i owocnej współpracy z nami.

„Wybór Comarch ERP XL był więc strategiczną decyzją, uwzględniającą nie tylko doświadczenie i zaangażowanie naszego zespołu wdrożeniowego, ale również technologiczną nowoczesność, stabilność i bezpieczeństwo, co przyczyni się do długotrwałego i owocnego partnerstwa między naszymi firmami” – komentuje Piotr Mazurek, Prezes Zarządu, Infortes.

 

Dane kontaktowe

Wrocław Infortes Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
tel. (071) 306 70 40
email: info@infortes.pl
Warszawa Infortes Sp. z o.o.
Skierniewicka 10a
01-230 Warszawa
tel. (022) 398 89 16
email: info@infortes.pl
Zielona Góra Infortes Sp. z o.o.
ul. Zimna 1
65-100 Zielona Góra
tel. (068) 506 50 10
email: info@infortes.pl
Poznań Infortes Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
tel. (061) 415 13 25>
email: info@infortes.pl

 

2024 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to
Formularz kontaktu
Wiadomość pomyślnie wysłano. Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem niebawem.