Masz pytania ? 71 306 70 43
Masz pytania?

PWC ODRA wdraża system ERP Comarch CDN XL

Opublikowano: 15.06.2010 | Kategorie: Napisali o nas

Jedna z największych polskich firm cukierniczych – PWC „ODRA” S.A. podjęła decyzję o kompleksowym wdrożeniu Comarch CDN XL. Implementację systemu klasy ERP prowadzi Złoty Partner Comarch – firma Infortes z Wrocławia.

Od wielu lat PWC „ODRA” S.A. w Brzegu korzysta z programu komputerowego starszej generacji, którego możliwości w zakresie rozbudowy są ograniczone, a interfejs przestarzały. Dodatkowym utrudnieniem w pracy jest brak zaawansowanych możliwości planowania i rozliczania produkcji, a także sporządzania rozbudowanych analiz sprzedaży, produkcji czy też zarządzania zapasami.

Proces wyboru oprogramowania, zawarcia umowy oraz wdrożenie wspierany jest przez zewnętrzną firmę doradczą – InfoConsulting Sp. z o.o. z Poznania. Kompletny i nowoczesny system Comarch CDN XL został wybrany ze względu na możliwość zapewnienia rzetelnej informacji, dzięki której przedsiębiorstwo może trafnie decydować o planach produkcyjnych, rozwoju oferty produktowej czy strategii sprzedażowej. Dodatkowo firma Comarch jest gwarantem utrzymania i rozwoju programu.

Wymagania jakościowe stawiane firmom produkcyjnym z branży spożywczej wyznaczają bardzo wysokie oczekiwania dotyczące systemów informatycznych. Nie bez znaczenia miało nasze spore doświadczenie w przeprowadzaniu implementacji systemów klasy ERP w firmach produkcyjnych o zbliżonej specyfice. To efekt naszej konsekwentnej polityki koncentracji na tej grupie firm – mówi Piotr Mazurek, wiceprezes Zarządu Infortes.

Zakres wdrożenia obejmuje wszystkie strefy funkcjonalne przedsiębiorstwa. Implementowane moduły to m.in. Produkcja, Zamówienia, Handel-Sprzedaż, Import, Księgowość, Środki Trwałe, Business Intelligence, CRM, Comarch Mobile, ECOD oraz HR – Płace i Kadry. Obecnie trwa analiza przedwdrożeniowa, a uruchomienie pierwszych modułów, na których pracować będzie 60 jednoczesnych użytkowników, zaplanowane jest na styczeń 2011 roku.

Systemy klasy ERP usprawniają przepływ informacji w przedsiębiorstwie, dzięki czemu praca zespołu jest zsynchronizowana. Dane do systemu są wprowadzane w różnych miejscach i praktycznie niezbędna informacja jest natychmiast dostępna dla innych komórek organizacyjnych firmy. Wszystko to skutkuje większą sprawnością w prowadzeniu działalności, większą wydajnością, a co za tym idziewiększą konkurencyjnością na rynku. Główną jednak zaletą tych systemów jest wspieranie planowania i zarządzania firmą. Mam nadzieję, że wdrażany system w przyszłości pozwoli szybciej i skuteczniej reagować na oczekiwania naszych klientów. Nie bez znaczenia jest też to, że system pozwoli na unowocześnienie sposobu zarządzania zasobami organizacji co jest wręcz pierwszorzędnym warunkiem sprawnego prosperowania firmy, a w konsekwencji jej wzrostu – uważa Wiesław Kłosowski, wiceprezes Zarządu PWC „ODRA” S.A.

Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych „ODRA” S. A. w Brzegu należy do największych polskich przedsiębiorstw cukierniczych, z udziałem w krajowym rynku cukierniczym szacowanym na około 5 proc. Firma wytwarza własne produkty w kilku kompleksach hal produkcyjnych. W jej ofercie znajdują się między innymi; karmelki, czekoladki nadziewane, cukierki w czekoladzie, chałwa, sezamki, pomadki i gumki rozpuszczalne oraz drażetki.

Od 2004 roku Infortes kompleksowo wdraża systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem, a także związane z nimi serwis i szkolenia oraz oferuje szeroki wachlarz usług konsultingowych.

Dane kontaktowe

Wrocław Infortes Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
tel. (071) 306 70 40
email: info@infortes.pl
Warszawa Infortes Sp. z o.o.
Skierniewicka 10a
01-230 Warszawa
tel. (022) 398 89 16
email: info@infortes.pl
Zielona Góra Infortes Sp. z o.o.
ul. Zimna 1
65-100 Zielona Góra
tel. (068) 506 50 10
email: info@infortes.pl
Poznań Infortes Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
tel. (061) 415 13 25>
email: info@infortes.pl

 

2024 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to
Formularz kontaktu
Wiadomość pomyślnie wysłano. Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem niebawem.