Masz pytania ? 71 306 70 43
Masz pytania?

Comarch CDN XL w PWC Odra

Opublikowano: 10.06.2010 | Autor: Piotr Mazurek | Kategorie: Napisali o nas

Comarch wdroży nowy system informatyczny w spółce spożywczej PWC Odra

Jedna z największych polskich firm cukierniczych Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych Odra podjęła decyzję o kompleksowym wdrożeniu systemu Comarch CDN XL. Implementację systemu klasy ERP prowadzi – firma Infortes z Wrocławia.

Od wielu lat PWC Odra w Brzegu korzysta z programu komputerowego, który posiada przestarzałą technologię, a także pracuje jedynie w środowisku DOS, co ogranicza jego rozwój. Dodatkowo brak możliwości planowania i rozliczania produkcji, sporządzania analiz sprzedaży czy zarządzania procesem zakupów uniemożliwiały skuteczną pracę i strategiczne zarządzanie przedsiębiorstwem.

System Comarch CDN XL został wybrany ze względu na możliwość zapewnienia rzetelnej informacji, dzięki której przedsiębiorstwo może trafnie decydować o planach produkcyjnych, rozwoju oferty produktowej czy strategii sprzedażowej. Dodatkowo firma Comarch jest gwarantem utrzymania i rozwoju programu.

Zakres wdrożenia obejmuje wszystkie strefy funkcjonalne przedsiębiorstwa. Implementowane moduły to m.in. produkcja, zamówienia, handel-sprzedaż, import, księgowość, środki trwałe, business intelligence, CRM , Comarch Mobile, ECOD oraz HR – płace i kadry. Obecnie trwa analiza przedwdrożeniowa, a uruchomienie pierwszych modułów, na których pracować będzie 60 jednoczesnych użytkowników, zaplanowane jest na styczeń 2011 roku.

– Systemy klasy ERP usprawniają przepływ informacji w przedsiębiorstwie, dzięki czemu praca zespołu jest zsynchronizowana. Dane do systemu są wprowadzane w różnych miejscach i praktycznie niezbędna informacja jest natychmiast dostępna dla innych komórek organizacyjnych firmy. Wszystko to skutkuje większą sprawnością w prowadzeniu działalności, większą wydajnością, a co za tym idzie – większą konkurencyjnością na rynku – uważa Wiesław Kłosowski, wiceprezes zarządu PWC ODRA S.A.

– Mam nadzieję, że wdrażany system w przyszłości pozwoli szybciej i skuteczniej reagować na oczekiwania naszych klientów. Nie bez znaczenia jest też to, że system pozwoli na unowocześnienie sposobu zarządzania zasobami organizacji co jest wręcz pierwszorzędnym warunkiem sprawnego prosperowania firmy, a w konsekwencji jej wzrostu – dodaje prezes.

Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych Odra w Brzegu należy do największych polskich przedsiębiorstw cukierniczych, z udziałem w krajowym rynku cukierniczym szacowanym na około 5 proc. Firma wytwarza własne produkty w kilku kompleksach hal produkcyjnych. W jej ofercie znajdują się między innymi; karmelki , czekoladki nadziewane, cukierki w czekoladzie, chałwa, sezamki, pomadki i gumki rozpuszczalne oraz drażetki.

Piotr Mazurek

W Infortes odpowiada za sprzedaż i marketing oraz kształt tej firmy w przyszłości. Wcześniej pracował jako konsultant i analityk systemów ERP. Interesują go trendy w rozwoju systemów wspomagających zarządzanie, a po godzinach koszykówka.

Dane kontaktowe

Wrocław Infortes Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
tel. (071) 306 70 40
email: info@infortes.pl
Warszawa Infortes Sp. z o.o.
Skierniewicka 10a
01-230 Warszawa
tel. (022) 398 89 16
email: info@infortes.pl
Zielona Góra Infortes Sp. z o.o.
ul. Zimna 1
65-100 Zielona Góra
tel. (068) 506 50 10
email: info@infortes.pl
Poznań Infortes Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
tel. (061) 415 13 25>
email: info@infortes.pl

 

2023 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to
Formularz kontaktu
Wiadomość pomyślnie wysłano. Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem niebawem.