Masz pytania ? 71 306 70 43
71 306 70 43
Masz pytania?

Aplikacja Comarch PPK do Państwa dyspozycji

Opublikowano: 11.09.2019 | Autor: Piotr Mazurek | Kategorie: ERP

Od lipca tego roku najwięksi pracodawcy zostali zobligowani do uczestnictwa w programie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Wkrótce dołączą do nich kolejni. Ustawa o PPK przewiduje cztery etapy, w których firmy będą obejmowane PPK. Termin objęcia reżimem ustawy o PPK poszczególnych podmiotów zatrudniających jest uzależniony od wielkości poszczególnych podmiotów mierzonej liczbą osób zatrudnionych. I tak: jeśli na dzień 31 grudnia 2018 roku w firmie było co najmniej 250 osób zatrudnionych – firma została objęta reżimem ustawy o PPK od dnia 1 lipca br ; jeśli na dzień 30 czerwca br. w firmie będzie co najmniej 50 osób zatrudnionych firma zostanie objęta reżimem ustawy o PPK od dnia 1 stycznia 2020 roku ; jeśli na dzień 31 grudnia br. w firmie będzie co najmniej 20 osób zatrudnionych – firma zostanie objęta reżimem ustawy o PPK od dnia 1 lipca 2020 roku ; pozostałe podmioty zatrudniające, w tym niezależnie od stanu zatrudnienia podmioty będące jednostkami sektora finansów publicznych – zostaną objęte reżimem ustawy o PPK od dnia 1 stycznia 2021 roku. Niezależnie od ilości zatrudnionych Comarch swoimi rozwiązaniami wspiera zarządzanie obsługą PPK w przedsiębiorstwie. Aplikacja Comarch PPK jest ściśle zintegrowana z modułami kadrowo-płacowymi Comarch ERP HR. Kluczowymi funkcjonalnościami aplikacji są: możliwość ewidencjonowania danych uczestników PPK, comiesięcznego naliczania i ewidencjonowania składek oraz przesyłania ich do wybranej instytucji finansowej. Aplikacja może być zainstalowana w Państwa firmie lub być udostępniona na serwerach Comarch jako usługa. Istnieje możliwość skorzystania z wersji demonstracyjnej. Więcej informacji na temat aplikacji oraz o zagadnieniach związanych z PPK znajdują Państwo na stronie: https://www.comarch.pl/ppk/.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani uruchomieniem tego modułu w swojej firmie lub macie pytania, prosimy o kontakt e-mailowy: serwis@infortes.pl lub sprzedaz@infortes.pl.

Współautorem wpisu jest Ewelina Dunowska konsultantka Działu Wsparcia Klienta.

Piotr Mazurek

W Infortes odpowiada za sprzedaż i marketing oraz kształt tej firmy w przyszłości. Wcześniej pracował jako konsultant i analityk systemów ERP. Interesują go trendy w rozwoju systemów wspomagających zarządzanie, a po godzinach koszykówka.

Dane kontaktowe

Wrocław Infortes Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
tel. (071) 306 70 40
email:
Warszawa Infortes Sp. z o.o.
Skierniewicka 10a
01-230 Warszawa
tel. (022) 487 17 46
email:
Zielona Góra Infortes Sp. z o.o.
ul. Zimna 1
65-100 Zielona Góra
tel. (068) 506 50 10
email: info@infortes.pl
2020 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to
Formularz kontaktu
Wiadomość pomyślnie wysłano. Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem niebawem.