Masz pytania ? 71 306 70 43
Masz pytania?

Jakie narzędzie usprawni proces obiegu dokumentów w firmie?

Opublikowano: 05.04.2016 | Kategorie: Aktualności

Bez względu na branże, efektywny obieg dokumentów w firmie stanowi nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli dokumentów jest naprawdę sporo, tradycyjne sposoby często zawodzą. Taka sytuacja może wygenerować szereg problemów i nieporozumień, które przełożą się na zakłócenie pracy wewnątrz firmy i pogorszenie relacji z kontrahentami. Niezwykle ważne jest również zachowanie należytego ładu i porządku, które w przypadku obsługi przez czynnik ludzki zawsze pozostają pod dużym znakiem zapytania.

obieg dokumentów w firmie

Możliwość elektronicznej rejestracji dokumentów, szybka archiwizacja oraz nieograniczony dostęp z dowolnego miejsca na świecie to wyzwania, przed którymi staje ogromna ilość przedsiębiorstw.

Dzięki nowoczesnym systemom informatycznym, można osiągnąć założone cele, skutecznie automatyzując i usprawniając niezbędne procesy. Jeśli szukasz sprawdzonego rozwiązania, któremu zaufało już szerokie grono zadowolonych przedsiębiorców, postaw na innowacyjny system Comarch ERP XL, stworzony do obsługi średnich i dużych firm.

Comarch ERP XL jest narzędziem złożonym z kilku lub kilkunastu modułów, dobieranych w oparciu o indywidualne potrzeby i oczekiwania przedsiębiorstwa. W procesie efektywnego obiegu dokumentów strzałem w dziesiątkę okaże się z pewnością moduł o nazwie Obieg Dokumentów.

Obieg Dokumentów – najważniejsze korzyści dla przedsiębiorców

Moduł ten umożliwia definiowanie procesów, jakim zostaną poddane poszczególne dokumenty. Dzięki określeniu odpowiednich parametrów i stworzeniu procedur, obieg każdego z nich odbywa się w zaplanowany i usystematyzowany sposób, co umożliwia utrzymanie doskonałego porządku i organizacji.

Moduł umożliwia gromadzenie oraz klasyfikowanie plików wg. różnych kategorii, przypisywanie ich do poszczególnych klientów, instytucji czy podmiotów.

Nowoczesny moduł systemu Comarch ERP XL umożliwi skuteczną obsługę zarówno z poziomu systemu, jak i aplikacji dostępnej przez stronę internetową. Oznacza to możliwość swobodnego przeglądania oraz obsługi dokumentów z dowolnego miejsca na świecie. Korzystając z modułu Obieg Dokumentów możesz oczywiście definiować uprawnienia poszczególnych pracowników w zakresie dodawania, podglądu, edycji oraz usuwania dokumentów.

Prosta, intuicyjna struktura ewidencjonuje dokumenty, nadając im status wychodzących, przychodzących lub wewnętrznych. Dzięki możliwości przechowywania dokumentów w wersji elektronicznej unikniesz zgubienia lub kradzieży kluczowych pism, nie narażając się przy tym na utratę ważnych lub chronionych danych.

Ciekawą funkcją jest graficzna wizualizacja ścieżek obiegu dokumentu, która zwiększa wygodę projektowania procesów. Dzięki możliwości oznaczenia dokumentów poprzez poszczególne atrybuty, szybko i sprawnie odszukasz niezbędne w danym momencie pliki, a automatyczne powiadomienia o nowym dokumencie przekazanym w ramach Obiegu usprawnią przebieg wykonywania codziennych obowiązków i wyznaczanie priorytetów.

Niezaprzeczalnym atutem elektronicznego systemu obiegu jest również odczuwalne zmniejszenie kosztów poprzez eliminację tradycyjnych, papierowych dokumentów.

Także wygląd i funkcjonalności aplikacji skłaniają do wyboru tego jakże przydatnego narzędzia. Nowoczesny design, prosta, przejrzysta szata graficzna oraz możliwość intuicyjnej obsługi umożliwiają korzystanie z modułu nawet pracownikom, którzy nie użytkowali dotychczas systemów ERP.

Dane kontaktowe

Wrocław Infortes Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
tel. (071) 306 70 40
email: info@infortes.pl
Warszawa Infortes Sp. z o.o.
Skierniewicka 10a
01-230 Warszawa
tel. (022) 398 89 16
email: info@infortes.pl
Zielona Góra Infortes Sp. z o.o.
ul. Zimna 1
65-100 Zielona Góra
tel. (068) 506 50 10
email: info@infortes.pl
Poznań Infortes Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
tel. (061) 415 13 25>
email: info@infortes.pl

 

2024 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to
Formularz kontaktu
Wiadomość pomyślnie wysłano. Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem niebawem.