Comarch ERP 4.0 – Jak usprawnić procesy okołoprodukcyjne?
Opublikowano: 09.05.2016 | Kategorie: AktualnościProwadząc firmę produkcyjną warto zainwestować w nowoczesne narzędzie, które pozwoli zautomatyzować kluczowe procesy, usprawni obieg dokumentów oraz umożliwi wprowadzenie szeregu zmian, podnoszących codzienny komfort pracy personelu na wszystkich szczeblach.
Nowoczesny system będzie doskonałym wsparciem w procesach organizacji i planowania produkcji, zarządzania zespołem oraz kontrolowania i planowania czasu oraz kosztów.
Największą korzyścią, wynikającą z wdrożenia efektywnego systemu ERP z całą pewnością okaże się podwyższenie jakości obsługi klientów, co przełoży się na wyższą sprzedaż, usprawnienie pracy oraz wygenerowanie większych zysków.
Jeśli szukasz sprawdzonego partnera w biznesie, postaw na profesjonalny system Comarch ERP XL.
Czym jest Comarch ERP XL?
Comarch ERP XL to rozbudowany system ERP, który charakteryzuje się elastyczną budową modułową. Optymalna konfiguracja oraz ilość modułów dobierane są w oparciu o indywidualne potrzeby i oczekiwania przedsiębiorstwa. Dzięki możliwości rozbudowy i modyfikacji poszczególnych elementów systemu, Comarch ERP XL może efektywnie dostosowywać się do zmieniających się realiów rynkowych. Prowadząc firmę produkcyjną, warto zainwestować w moduły, które usprawnią procesy okołoprodukcyjne, zwiększą efektywność procesu produkcji oraz umożliwią tworzenie automatycznych harmonogramów, służących planowaniu działań.
Dzięki zaawansowanemu systemowi ERP możliwe będzie również rejestrowanie wykonania całej czynności produkcyjnej lub tylko jej części, bieżące raportowanie oraz kontrola produkcji, czy możliwość szczegółowego rozliczania produkcji od strony księgowej.
Wieloaspektowy charakter narzędzia umożliwia kompleksowe usprawnienie całego procesu, począwszy od jego planowania, poprzez rozplanowanie kosztów i wydatków oraz właściwy proces produkcji towarów, aż po rozliczenie działań i porównanie kosztów rzeczywistych z planowanymi.
Walory systemu dla firmy produkcyjnej
Zastosowanie niezawodnego systemu ERP gwarantuje uzyskanie zwrotu z inwestycji, polepszenie relacji na linii firma-klient, zwiększenie zadowolenia i satysfakcji kontrahentów i co za tym idzie wzrost zysków.
Zanim zdecydujesz się na wdrożenie narzędzia, otrzymasz szczegółową analizę, która jasno wskaże wysokość inwestycji i przewidywane zyski, wynikające z jego wdrożenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu podejmiesz ważną dla firmy decyzję w oparciu o fakty, a nie obietnice.
Infortes MES – dedykowane rozwiązania, dodatkowe korzyści
Infortes MES to dedykowany firmom produkcyjnym system informatyczny który rozszerza standardową funkcjonalność systemów ERP Comarch. Jego wdrożenie umożliwi Ci szczegółowe śledzenie procesu produkcyjnego, zachodzącego na liniach produkcyjnych oraz ewidencję danych bezpośrednio przy stanowiskach produkcyjnych. Takie dane mają niebagatelne znaczenie w procesie ulepszania i doskonalenia procesów produkcyjnych.
Infortes MES będzie szczególnie użyteczny w przypadku przedsiębiorstw, w których istotnymi elementami są:
– identyfikacja bezbłędnych i aktualnych danych dotyczących historii procesów produkcyjnych i logistycznych (traceability),
– możliwość monitorowania czasu pracy personelu,
– możliwość monitorowania czasu maszyn.
Wdrożenie modułu Infortes MES dostarczy Ci precyzyjnych informacji na temat przestojów i awarii urządzeń, umożliwi również kontrolowanie czasu pracy poszczególnych pracowników oddelegowanych do wykonania określonych obowiązków. Na podstawie uzyskanych danych możliwe będzie stworzenie precyzyjnych kalkulacji, co ma szansę przełożyć się na odczuwalne obniżenie kosztów.
W przypadku firm produkcyjnych działających w branży spożywczej, kosmetycznej lub farmaceutycznej Infortes MES zapewnia zgodność z wymaganiami branży, poprzez dostarczanie dokładnych informacji n temat surowców i półproduktów, wykorzystywanych w procesie produkcji.
System jest bardzo intuicyjny, a praca w nim uproszczona do minimum. W trosce o najwyższy komfort użytkowania, logowanie do systemu może odbywać się przy pomocy karty zbliżeniowej, ekranu dotykowego lub terminala danych. Możliwe jest również tradycyjne logowanie z wykorzystaniem klawiatury i myszy. Dużym walorem narzędzia jest możliwość pracy przy użyciu ekranów dotykowych. Istnieje również możliwość zintegrowania wag oraz innych maszyn i urządzeń z systemem.