Masz pytania ? 71 306 70 43
Masz pytania?

Niemiecki Yellow Point zdecydował się na Comarch ALTUM – elastyczną platformę ERP idealną dla rozwijającego się detalisty

Opublikowano: 10.12.2010 | Kategorie: Napisali o nas

Yellow Point niemiecka sieć sklepów oraz hurtowni z torebkami i akcesoriami skórzanymi stała się użytkownikiem połączonych platform Comarch ALTUM i Comarch Retail. O wyborze systemu ERP Comarch zdecydowały: funkcjonalność dostosowana do specyfiki handlu detalicznego, elastyczne wsparcie procesów hurtowych, zintegrowane rozwiązanie dla punktów sprzedaży (POS), wielowymiarowe analizy (Business Intelligence) oraz narzędzie Workflow do modelowania i automatyzacji procesów biznesowych

Zmiany w procesach biznesowych stanowiły główną przyczynę, dla której przedsiębiorstwo Yellow Point GmbH z siedzibą w Ludwigsfelde koło Berlina, zdecydowało się na nowy system ERP. Firma zajmuje się w swoich 14 filiach sprzedażą torebek, walizek, plecaków, portfeli i akcesoriów skórzanych. Na coraz większą skalę Yellow Point prowadzi także sprzedaż hurtową.

– W wyniku przejęcia firmy Hats GmbH nasza sprzedaż hurtowa wyraźnie wzrosła i nadal odnotowuje tendencję wzrostową – mówi Dirk Hermann, prezes spółki. – Procesy dotyczące handlu hurtowego, w przeciwieństwie na przykład do kalkulacji cen w handlu detalicznym, mogliśmy osiagnąć tylko czasochłonnymi metodami. Poszukiwaliśmy rozwiązania, które jest w stanie wspierać oba modele biznesowe, w dwóch jednocześnie prowadzonych firmach – dodaje.

Prezes obu spółek wyjaśnia, iż wybór padł na Comarch ALTUM połączony z Comarch Retail, ponieważ rozwiązanie to nie tylko kompleksowo prezentuje procesy biznesowe w handlu hurtowym i detalicznym, ale również spełnia gamę wymagań ze zintegrowanymi funkcjonalnościami na czele.

Comarch ALTUM oferuje firmom ze stanowiskami kasowymi, których system do tej pory nie był dodatkowo połączony z oprogramowaniem ERP, zintegrowane rozwiązanie Point-of-Sale. Analizy, których potrzebujemy do kalkulacji prowizji, bonusów, raportowania i planowania, są już zintegrowane. Do tej pory mogliśmy przygotowywać je wyłącznie w sposób manualny w Excelu. Obecnie analizy te generowane są automatycznie” – mówi Dirk Hermann, dyrektor sprzedaży Yellow Point.

Yellow Point nabył 30 licencji Comarch ALTUM oraz Comarch Retail. System wystartuje jeszcze w tym roku.

Comarch ALTUM to jedyny polski system klasy ERP stworzony zupełnie od podstaw, z uwzględnieniem kilkunastoletniego doświadczenia Comarch w produkcji oprogramowania dla firm. Kierowany jest na rynki międzynarodowe oraz rynek polski, gdzie pół roku od premiery wybrało go już 10 firm.

O Yellow Point
Przedsiębiorstwo Yellow Point GmbH to jednocześnie detalista i hurtownik, oferujący szeroką gamę torebek, walizek, plecaków, tornistrów, portfeli i innych akcesoriów. Artykuły producentów wiodących marek są sprzedawane w 14 filiach sieci sklepów „Taschenparadies” w Berlinie i Potsdamie. Wraz z przejęciem Hats GmbH wzrosła liczba sklepów Yellow Point oraz zwiększył się udział przedsiębiorstwa w sprzedaży hurtowej. Hats GmbH sprzedaje czapki, rękawiczki i szaliki, ale główną część biznesu stanowi sprzedaż hurtowa. Firma zatrudnia obecnie 120 pracowników.

Dane kontaktowe

Wrocław Infortes Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
tel. (071) 306 70 40
email: info@infortes.pl
Warszawa Infortes Sp. z o.o.
Skierniewicka 10a
01-230 Warszawa
tel. (022) 398 89 16
email: info@infortes.pl
Zielona Góra Infortes Sp. z o.o.
ul. Zimna 1
65-100 Zielona Góra
tel. (068) 506 50 10
email: info@infortes.pl
Poznań Infortes Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
tel. (061) 415 13 25>
email: info@infortes.pl

 

2024 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to
Formularz kontaktu
Wiadomość pomyślnie wysłano. Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem niebawem.