Masz pytania ? 71 306 70 43
71 306 70 43
Masz pytania?

Jak wybrać partnera Comarch do współpracy?

Opublikowano: 29.02.2016 | Autor: Magdalena Czechowska | Kategorie: Aktualności

System ERP Comarch jest doskonałym narzędziem, uprawniającym i zwiększającym efektywność planowania zasobów w firmie. Świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku niewielkich, jak i średnich firm bez względu na profil ich działalności. Wśród najpopularniejszych i najczęściej kupowanych znajduje się system Comarch ERP XL, który wyróżnia się bardzo elastyczną budową modułową oraz możliwością przyszłej rozbudowy i modyfikacji. System został wyposażony w moduły, obsługujące m.in. działania e-commerce, rozwiązania do zarządzania wewnętrznym i zewnętrznym obiegiem dokumentów oraz narzędzia Business Inteligence. Z Comarch ERP XL korzysta obecnie ok. 5000 firm.

Efektywny system Comarch ERP XL może składać się z kilku lub kilkunastu modułów, które doskonale spełniają swoje funkcje zarówno działając osobno, jak i w połączeniu z pozostałymi modułami. Wśród przykładowych modułów wymienić należy: moduł służący do zarządzania stanami magazynowymi surowców i wyrobów gotowych, do planowania produkcji, kreowania i rozwoju nowych usług, moduł do realizacji zaopatrzenia, sprzedaży i marketingu, do obsługi finansów i księgowości, a także do zarządzania zasobami ludzkimi. Pamiętaj, że system Comarch ERP XL to doskonała inwestycja w przyszłość firmy. Proste, praktyczne rozwiązania znacząco poprawią komfort wykonywania codziennych obowiązków, zwiększając efektywność pracowników, umożliwiając automatyczne wyznaczenie priorytetów realizowanych działań, czy wreszcie znacząco zwiększając zyski ze sprzedaży.

Kluczem do sukcesu Comarch ERP XL jest odpowiednie dobranie i skonfigurowanie ze sobą poszczególnych modułów. Dzięki temu system będzie mógł odpowiedzieć na wszystkie potrzeby danego przedsiębiorstwa, zwiększając efektywność procesów, zmniejszając ilość czasu potrzebnego do przeprowadzenia konkretnych czynności, automatyzując zadania i aktywności. Nie mniej ważne jest staranne zaplanowanie działań w czasie, umiejętność dostrzeżenia szerszej perspektywy i analiza potencjalnych przyszłych potrzeb i wyzwań. Aby proces wdrożenia mógł być w pełni efektywny warto zadbać o odpowiednie przygotowanie i przeszkolenie pracowników firmy. W końcu, to właśnie ich w największym stopniu dotyczyć będą nowe realia.

Aby móc produktywnie i owocnie wdrożyć nowy system, warto wybrać kompetentnego, profesjonalnego partnera. Dlaczego to takie ważne?

Sprawdzony partner Comarch ERP XL

Analizując potrzeby określonego przedsiębiorstwa, jego przedstawiciele bardzo łatwo mogą pominąć poboczne, dodatkowe aspekty działania firmy. Mimo, że zazwyczaj znają ją niemal od podszewki, często zdarza się, że nie zdają sobie sprawy z tego, jakie czynniki, zagrożenia i środki ryzyka należy wziąć pod uwagę wdrażając nowy system ERP. Aby osiągnąć założone cele i ustrzec się przed błędnymi decyzjami i nietrafionymi wyborami potrzebna jest dodatkowa perspektywa i ocena sytuacji.
Bardzo często jedynym celem przedstawicieli firm jest osiągnięcie mierzalnych, odczuwalnych na co dzień rezultatów. Chcą wiedzieć co można zrobić, aby polepszyć jakość i wydajność pracy, zwiększyć sprzedaż lub zautomatyzować ważne procesy. Profesjonalne wsparcie merytoryczne jest na tym etapie niezwykle istotne. Nie chodzi przecież o to, aby wdrożyć system ze standardowymi rozwiązaniami, wybieranymi najczęściej przez przedsiębiorców w danej branży. Kluczową kwestią jest skomponowanie takich rozwiązań, które odpowiedzą na konkretne, zdefiniowane problemy i wyzwania Twojej firmy.

Profesjonalny, kompetentny i rzetelny kompan będzie w takiej sytuacji na wagę złota. Dzięki swojej szerokiej wiedzy i przede wszystkim bogatemu doświadczeniu, sprawdzony i zaufany partner Comarch pomoże dostosować dostępne moduły i rozwiązania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, biorąc pod uwagę wszystkie kwestie, o które trzeba zadbać, chcąc utrzymać wysoką efektywność i osiągnąć całkowitą satysfakcję z wdrożenia systemu. Niezwykle istotne jest bogate doświadczenie we wdrożeniach systemu w określonej branży oraz zdobyte wcześniej know-how. W końcu – efektywne oprogramowanie to tylko połowa sukcesu. Kolejną częścią zwycięstwa jest jego owocne wdrożenie.

Dedykowane rozwiązania Comarch ERP XL

Wielość modułów systemu ERP Comarch XL można zsynchronizować np. z urządzeniami mobilnymi, czy dostępnym w firmie oprogramowaniem. Pozwala to na generowanie całkowicie spersonalizowanych rozwiązań, które znakomicie spełnią oczekiwania klientów. Decydując się na wdrożenie systemu, niezbędne będzie odbycie roboczych spotkań pomiędzy przedstawicielem dostawcy systemu, a pracownikami firmy. Celem spotkań powinno być określenie potrzeb, celów i oczekiwań oraz stworzenie i dostosowanie idealnych dla nich narzędzi i mechanizmów. Rzetelny, kompetentny partner, zwłaszcza na tym etapie pracy nad projektem powinien wykazać się wyjątkową dociekliwością, cierpliwością oraz wyobraźnią. Wdrażając system ERP Comarch powinniśmy bowiem brać pod uwagę nie tylko aktualne potrzeby i oczekiwania. Przyszłe czynniki ryzyka, wyzwania i potencjalne problemy powinny być starannie przeanalizowane i omówione.

Jak wybrać najlepszego partnera?

Powierzając realizację tak poważnego zadania zewnętrznemu partnerowi, warto poświecić odpowiednią ilość czasu i uwagi na wybór odpowiedniej firmy.

Jeśli szukasz aktywnego, twórczego i co najważniejsze skutecznego wsparcia w procesie wprowadzenia systemu Comarch ERP XL wybierz sprawdzonego partnera o ugruntowanej, stabilnej pozycji na rynku. Taka decyzja będzie gwarancją zadowolenia i co najważniejsze – wymiernych efektów. Szukając najlepszego partnera, koniecznie zwróć uwagę na jego doświadczenie i ilość zrealizowanych już wcześniej wdrożeń. O ile to możliwe, sprawdź jakie efekty przyniosły wcześniejsze realizacje, czy przedsiębiorcy osiągnęli zakładane wcześniej cele i w jaki sposób wprowadzenie systemu Comarch ERP XL wpłynęło na aktualne działanie firmy.

Nie chodzi tu bynajmniej o ocenę efektywności działania innej firmy, porównywanie zysków, czy kalkulowanie wyników. Jeśli konkretna firma osiągnęła założone przez siebie cele, a jej poziom zadowolenia ze świadczonych usług i całościowego procesu wprowadzenia systemu jest wysoki, może to świadczyć również o skuteczności i efektywności partnera Comarch. To przecież w jego rękach bardzo często leży wykreowanie najlepszych dla danej firmy rozwiązań, zaproponowanie optymalnych narzędzi technologicznych, czy stworzenie unikalnych, spersonalizowanych metod i mechanizmów. Nie mniej ważna jest również kompleksowa analiza potrzeb i aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Rzetelny partner zdaje sobie sprawę, że tego rodzaju działania są kluczowe dla powodzenia całości przedsięwzięcia, realizuje je więc starannie, dogłębnie i precyzyjnie.

Wybierając kompetentnego partnera Comarch zorientuj się, czy dysponuje on liczną, odpowiednio wyszkoloną kadrą wdrożeniową. Pamiętaj, że samo wdrożenie systemu trwa stosunkowo krótko. Kolejnym etapem jest okres serwisu oprogramowania. Doświadczony, wykwalifikowany partner będzie wtedy nieocenionym wsparciem, który znacząco podniesie efektywność działań.

Decydując się na współpracę z określonym partnerem powinniśmy mieć absolutną pewność podjętej decyzji. Zwłaszcza we współpracy z firmą, która nie posiada doświadczenia we wprowadzania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, kompetentny partner powinien być swego rodzaju przewodnikiem, mentorem i doradcą, wskazującym nie tylko pozytywy i szanse, ale również realne zagrożenia i możliwe wyzwania.

Ważne praktyczne rozwiązania

Nie mniej ważne od doświadczenia, praktycznych umiejętności i kreatywności naszego partnera Comarch powinna być również jego … dostępność. Wdrażając system nie da się zrezygnować z regularnych, często długich spotkań. Dlatego tak istotne jest, aby zespół wdrożeniowy był liczny i co najważniejsze, odpowiednio przeszkolony. Ważne, aby w jego skład wchodziły osoby, specjalizujące się w poszczególnych zadaniach i zagadnieniach. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz projekt jest w rękach prawdziwych ekspertów, dla których nasz projekt ma najwyższy priorytet.

Magdalena Czechowska

Dane kontaktowe

Wrocław Infortes Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
tel. (071) 306 70 40
email:
Warszawa Infortes Sp. z o.o.
Skierniewicka 10a
01-230 Warszawa
tel. (022) 487 17 46
email:
Zielona Góra Infortes Sp. z o.o.
ul. Zimna 1
65-100 Zielona Góra
tel. (068) 506 50 10
email: info@infortes.pl
2020 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to
Formularz kontaktu
Wiadomość pomyślnie wysłano. Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem niebawem.