Masz pytania ? 71 306 70 43
Masz pytania?

EDI dla automotive z Comarch ERP XL

Opublikowano: 24.02.2020 | Autor: Piotr Mazurek | Kategorie: Aktualności, ERP

Globalny charakter przemysłu samochodowego sprawia, że komunikacja z dostawcami zwykle nie zamyka się w obszarze kraju, regionu czy kontynentu.

Powoduje to że występują różne standardy dokumentów elektronicznych. Oprócz globalnych standardów: EDIFACT oraz X12 używane są także inne, lokalne. I tak np. francuska grupa PSA skupiająca producentów takich jak: Peugeot i Citroen, od lat forsuje standard ODETTE. Z kolei w Niemczech Volkswagen, BMW, Opel, Audi, MAN i Daimler wspierają standard VDA. W Ameryce Północnej firmy motoryzacyjne skupia Organizacja AIAG (Automotive Industry Action Group), a japońskich producentów JAMA (Japanese Automotive Manufacturers Association).

Spośród wielu protokołów komunikacyjnych używanych w branży motoryzacyjnej najczęściej występują AS2 lub FTP. W Europie jednak dominuje istniejący już od ponad 30 lat protokół OFTP (Odette File Transfer Protocol) i jego nowa wersja – OFTP2, który dodatkowo oferuje możliwość transferu dużych plików typu CAD.

Taka różnorodność wprowadza to specyficzny poziom trudności w komunikacji biznesowej.

Usługi IT kosztują coraz więcej, a budowanie i utrzymywanie własnych rozwiązań komunikacyjnych typu punkt – punkt to niewspółmierne do efektów zaangażowanie czasowe.

Dzisiaj potrzebna jest gotowa usługa, która dedykowana jest obsłudze wysokich standardów w przemyśle motoryzacyjnym. EDI (Electronic Data Interchange) –  idealnie sprawdza się w takich warunkach.

Wdrożenie komunikacji EDI w znaczny sposób usprawnia obsługę złożonych i różnorodnych standardów oraz umożliwia szybką i bezproblemową wymianę danych pomiędzy partnerami na całym świecie.

Zadaniem dostawców usług EDI jest wkomponowanie się w istniejące procesy firmy tak, aby elektroniczna wymiana dokumentów przyniosła maksimum korzyści, nie obciążając przy tym standardowego cyklu sprzedażowego czy produkcyjnego. Wykorzystywanie tego typu dedykowanych usług, sprawia że podnosi się komfort pracy a przede wszystkim wzrasta przewaga konkurencyjna przedsiębiorstwa.

Najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest połączenie istniejących już systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa, takiego jak np. Comarch ERP XL z systemem elektronicznej wymiany danych EDI.

Ścisła współpraca pomiędzy funkcjonującym w danym przedsiębiorstwie systemem ERP a systemem elektronicznej wymiany danych EDI skutkuje tym, że w obrębie danego przedsiębiorstwa i jego partnerów biznesowych zostaje ustalony jeden model oraz jeden język komunikacji.

Takie zunifikowanie języka komunikacji pozwala na zoptymalizowanie procesów wewnątrz przedsiębiorstwa co przekłada się na duże oszczędności czasu i pieniędzy oraz na sprawniejsze i lepsze komunikowanie się z dostawcami i odbiorcami zewnętrznymi.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani uruchomieniem usługi EDI z Państwa kontrahentami, prosimy o kontakt: sprzedaz@infortes.pl.

Piotr Mazurek

W Infortes odpowiada za sprzedaż i marketing oraz kształt tej firmy w przyszłości. Wcześniej pracował jako konsultant i analityk systemów ERP. Interesują go trendy w rozwoju systemów wspomagających zarządzanie, a po godzinach koszykówka.

Dane kontaktowe

Wrocław Infortes Sp. z o.o.
Aleja Śląska 1
54-118 Wrocław
tel. (071) 306 70 40
email: info@infortes.pl
Warszawa Infortes Sp. z o.o.
Skierniewicka 10a
01-230 Warszawa
tel. (022) 398 89 16
email: info@infortes.pl
Zielona Góra Infortes Sp. z o.o.
ul. Zimna 1
65-100 Zielona Góra
tel. (068) 506 50 10
email: info@infortes.pl
Poznań Infortes Sp. z o.o.
ul. Dąbrowskiego 77a
60-529 Poznań
tel. (061) 415 13 25>
email: info@infortes.pl

 

2023 © Infortes Systemy ERP - Platynowy Partner Comarch | Projekt i wykonanie mohi.to
Formularz kontaktu
Wiadomość pomyślnie wysłano. Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem niebawem.